Wynajem długoterminowy samochodu

Wynajem długoterminowy samochodu

Czy zastanawialiście się kiedyś nad wynajmem samochodu? Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do miasta bez niezawodnego i niedrogiego transportu masowego, zaczynasz pierwszą pracę lub zakładasz rodzinę, decyzja o kupnie nowego pojazdu jest bardzo ważna – i zaczynasz wybierać: markę, model, ubezpieczenie, samochód nowy czy używany itd. Płacenie za nowy lub używany pojazd jest jednym z najważniejszych wydatków ponoszonych przez osoby fizyczne i rodziny, poza kosztami zakwaterowania. Jeśli okaże się, że możesz zaoszczędzić na pełnej cenie samochodu z góry lub zabezpieczyć się przed pożyczką samochodową, możesz rozważyć leasing pojazdu.

Na szczęście Wypożyczalnia samochodów Warszawa oferuje duży wybór pojazdów do wypożyczenia, od osobowych do luksusowych i sportowych, ale czy warto? Załóżmy że chcemy wypożyczyć samochód na dłuższy termin , powiedzmy 5 lat, przyjrzyjmy się więc pozytywom takiego rozwiązania. Zwykle miesięczne płatności są niższe niż pożyczka automatyczna, co dwa lub trzy lata (zależy od wypożyczalni) możemy wymienić samochód na nowy i cieszyć się nowymi doświadczeniami , wypożyczony samochód zawsze jest chroniony gwarancją, no i gdy nam się znudzi- nie musimy martwić się o wymianę lub sprzedaż auta. Typowa opłata za leasing samochodu może być nawet o 60% niższa niż w przypadku płatności miesięcznych, gdybyśmy kupowali ten sam pojazd i finansowali go tradycyjną pożyczką. Gwarancja jest tu ogromnym plusem: przyznajcie, że sytuacje gdy Twój nowo zakupiony samochód, po wygaśnięciu gwarancji zaczyna mieć problemy mechaniczne są bardzo frustrujące, oczywiście bez braku kompleksowej ochrony takiego auta trudno jest się obejść bez kolejnej pożyczki. Natomiast przy wynajmie auta, nie musimy się o to martwić, ponieważ bez względu na wszystko, samochód będzie objęty gwarancją.

No dobra, to wszystko brzmi tak dobrze że sam chciałbym wynająć samochód, więc jakie są tego negatywy? Przede wszystkim aby wynająć pojazd trzeba mieć stabilne i przewidywalne źródło dochodu, przez cały okres najmu można przejechać tylko określoną liczbę kilometrów, trzeba konsekwentnie i właściwie utrzymywać samochód, w większości przypadków należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie, prawdopodobnie możemy zapłacić więcej na dłuższą metę niż gdybyś kupił pojazd. Warto również pamiętać że wynajmowany samochód nigdy nie będzie nasz w porównaniu do kupna.