Dobry start w nowej szkole

Pierwsze dni w nowej szkole.

Zmiana szkoły nigdy nie jest prosta. Każdy z nas przyzwyczaja się do otoczenia w którym funkcjonuje na porządku dziennym. Gdy to otoczenia zmienia się drastycznie z dnia na dzień, bardzo łatwo jest się zagubić i po drodze popełniać błędy. Oto kilka rad, aby proces przystosowania się do warunków panujących w nowej szkole był możliwie płynny i bezbolesny.

Pierwsze dobre wrażenie.

Skoro każdy powtarza jak ważne jest zrobienie pozytywnego pierwszego wrażenia, musi być w tym chociaż odrobina prawdy. I rzeczywiście, jeśli zaczniemy naszą współpracę w dobry sposób dużo prościej będzie zachować optymalne warunki współpracy z nauczycielem bądź pozostałymi uczniami naszej grupy. Dlatego postaraj się nie spóźnić na pierwsze zajęcia, oraz utrzymuj pozytywną postawę i nastawienie.

Graj zgodnie z zasadami.

Poświęć odrobinę czasu na zapoznanie się z obowiązującym na terenie ośrodka regulaminem. Prawie na pewno będzie on wymagał takich rzeczy jak zmiany obuwia, adekwatnego stroju lub regulacji nakierowanych na korzystanie ze sprzętów elektronicznych w trakcie zajęć i poza nimi. Uświadom sobie, że regulamin został przygotowany w jakimś celu. Łamanie go, bardzo negatywnie świadczy o kulturze osobistej konkretnej osoby, a od tego nie ma wyjątku – w końcu akceptacja tegoż regulaminu jest warunkiem koniecznym dla przystąpienia do zajęć.

Zachowuj odpowiednią postawę.

Na samych zajęciach powinieneś utrzymywać pozytywną postawę. Wiadomo, nie każdy wymagany przedmiot musi znajdować się w centrum Twoich zainteresowań, niemniej jednak w takim przypadku należy przynajmniej udawać zainteresowanie, a w szczególności należy powstrzymać się od przeszkadzania pozostałym uczniom. Jest to ogromny wyraz braku szacunku, bo przecież skoro coś nie interesuje, nie oznacza że pozostali uczniowie mają takie samo odczucie.